Reviews | 21 april 2021 | Geen reacties
Deze review gaat over het boek ‘De mooiste fotolocaties van West-Nederland’. Dit mooie fotoboek kwam recent uit. Dit is deel 5 uit een serie van in totaal vijf schitterende fotoboeken. Afgelopen jaren zijn er al fotoboeken over Noord-Nederland, Oost-Nederland, Zuid-Nederland en Texel verschenen. De delen over Noord-Nederland en Texel heb ik al gekocht en de delen over Oost-Nederland en Zuid-Nederland staan hoog op mijn verlanglijstje. Ik ben benieuwd of er nog meer van deze schitterende fotoboeken verschijnen.
Ik woon zelf in West-Nederland en bezoek daar ook regelmatig natuurgebieden, zoals de Amsterdamse Waterleidingduinen, de Bollenstreek, Texel en als ik het boek doorblader zie ik meer plekken die op mijn bucketlist staan of die ik al bezocht heb.
Inhoudsopgave
Het boek ‘De mooiste fotolocaties van West-Nederland’ is het vijfde deel uit de serie ‘De mooiste fotolocaties van Nederland’. Elk boek is op dezelfde manier opgebouwd. Dit deel gaat dus over de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht. Verschillende van de beschreven 180 natuurgebieden heb ik al bezocht. Deze boeken brengen je op ideeën van uitstapjes naar onbekende plekken.
Er zijn in deze 3 provincies in de Randstad verrassend veel mooie natuurgebieden te vinden waar je je in de hectiek van alle dag kunt ontspannen.
Koninklijke Landgoederen De Horsten
Ik bestel het boek in de voorverkoop waardoor ik een paar euro korting krijg. Omdat dit het laatste deel van deze serie is, bestel ik ook de speciale boekenbox tegen kostprijs van € 6,95. Zo kan ik deze mooie, maar ook best dure boeken, op een mooi plekje in mijn boekenkast plaatsen. Het deel over Texel past, als je de complete serie hebt, niet in deze boekenbox. Het boek komt in de eerste week van april uit. Via een koerier ontvang ik het bestelde boek, de boekenbox en een mooie poster. Het pakket is te groot voor de brievenbus. Nieuwsgierig geworden, open ik mijn pakket en ben blij verrast.
Het is een mooi overzichtelijk boek. Het boek is bijna vierkant met een zachte kaft. Het boek heeft maar liefst 464 overzichtelijke pagina’s met heel veel informatie per pagina.
Voorin het boek is een gebruiksaanwijzing opgenomen met daarin per provincie de naam van het gebied en de bladzijde. En per provincie wordt is er een kaart met de natuurgebieden opgenomen.
De bladzijden over het natuurgebied hebben hebben een standaard opbouw met:
De gebruiksaanwijzing van het boek ‘De mooiste fotolocaties van West-Nederland’
Het boek is voorzien van een inhoudsopgave per provincie, een kaart van de betreffende provincie met de genummerde locaties.
De inhoudsopgave van het boek ‘De mooiste fotolocaties van West-Nederland’
De inhoudsopgave per provincie van het boek ‘De mooiste fotolocaties van West-Nederland’
Er worden maar liefst 180 natuurgebieden en 800 locaties in de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht beschreven. Het boek bevat de beste plekken voor landschapsfotografie, toplocaties voor de mooiste insecten en de beste hotspots voor dieren- en vogelfotografie.
IJmond en Zuid-Kennemerland
Bij dit fotoboek ‘De mooiste fotolocaties van West-Nederland’ zijn meer dan 50 auteurs en fotografen betrokken. De redactie bestond uit Bob Luijks en Daan Schoonhoven.
Op de laatste bladzijden van het boek is een soortenindex opgenomen.
De Botanische Tuinen Utrecht
Heb je dit boek in je bezit, dan kun je aan binnenkant van de kaft je aankoop registeren. Als dank daarvoor krijg je bij het deel ‘De mooiste fotolocaties van West-Nederland’
Tegen kostprijs van € 6,95 kun je bij dit deel een luxe boekenbox meebestellen. Dit is een cassette waarin alle vier de hoofddelen passen. Het betreft een ‘limited edition’: de box is verkrijgbaar zolang de voorraad strekt.
De luxe boekenbox als extra bij het boek ‘De mooiste fotolocaties van West-Nederland’
De kaart van Nederland als bijlage bij het boek ‘De mooiste fotolocaties van West-Nederland’
Ik vind het een geweldig boek. Een aanrader voor elke koffietafel, net als de andere boeken uit deze serie.
Het is een handig naslagwerk, geen boek dat je even in je rugzak meeneemt naar een fotolocatie. Je doet veel inspiratie op voor een locatie en leert anders kijken naar dat wat je ziet in de natuur. Dit boek is een aanrader voor natuurliefhebbers en voor bezoekers van West-Nederland. Ik heb weer nieuwe plekken gezien, maar ook oude bekende plekken waar ik voetstappen al heb liggen (Naarden Vesting, Amsterdamse Bos, Amsterdamse Waterleidingduinen en de binnenstad van Amsterdam) en plekken die al op mijn lijst staan van nog te bezoeken plekken, zoals Nationaal Park Zuid-Kennemerland, Landgoed Elswout en Koninklijke Landgoederen De Horsten.
Meijendel – Gele Strandroute
Dit boek is o.a. bij Bol.com te bestellen.
Het boek ‘De mooiste fotolocaties van West-Nederland’ is het vijfde deel in de serie van ‘De mooiste fotolocaties van…’. Of er nog meer delen uitkomen weet ik niet. Eerder kwamen de fotoboeken over Texel, Noord-Nederland, Oost-Nederland en Zuid-Nederland uit. Net als het boek ‘De mooiste fotolocaties van West-Nederland’ kun je ook deze delen via Bol.com bestellen.
Deze blog bevat affiliate links. Als je via deze links iets bestelt krijg ik hier een kleine vergoeding voor. Jij betaalt niets extra. Wat een affiliate link inhoudt, vertel ik je in de Disclaimer.
Welkom op de website van JTravelBlog. Mijn naam is Jaquelien, het gezicht achter de website JTravelBlog en ook achter JTravel. Geboren en getogen in het hoge noorden van Nederland, voor mijn studie Toerisme verhuisd naar Breda en daarna vanwege werk verhuisd naar het westen van Nederland. Een plek waar ik tot op heden nog altijd woon.
Ik neem je mee mee op reis naar verre oorden en dichtbij met reisverslagen en informatie over bestemmingen en geef je reisinspiratie en handige reistips. Ga je mee op pad?
Geen reacties
Geef een reactie