Dit is de best nine van JTravel op Instagram in 2023 met de 9 foto’s die de meeste likes kregen op mijn instagramaccount @jtravel.nl. Aan het begin van 2024 heb ik een top 9 van mijn instagram foto’s uit 2023 via een website samengesteld.
Gelukkig hoef ik zo niet zelf te zoeken naar mijn top 9 lijstje. Op de website Top Nine for Instagram gebeurt dit automatisch en hoef ik niet uren te zoeken in alle posts, ik heb nl. 304 foto’s gepost in 2023. De 9 foto’s met de meeste likes vormen samen een collage. Ik wil iedereen bedanken die mijn foto’s op Instagram heeft geliked en me heeft gevolgd. Ook in 2024 probeer ik om dagelijks een nieuwe foto te plaatsen. Volg jij mij al?
Best nine van JTravel op Instagram in 2023

#1 - Foto's van mijn wandeling in de Amsterdamse Waterleidingduinen op 24 januari 2023
#2 - Vos CC in de Amsterdamse Waterleidingduinen op 13 december 2022
#3 - Een wandeling in de Bollenstreek
Deze foto van paarse tulpen is een oude foto naar aanleiding van mijn wandeling in de Bollenstreek. Deze wandeling maakte ik in 2021. De Bollenvelden zijn elk jaar in april prachtig.
#4 - Street art wandeling in Amsterdam Geuzenveld
#5 - Moco Museum in Amsterdam
#6 - Hofjes in Groningen
Ben je net als ik gek op hofjes. In Groningen heb ik er inmiddels een paar bezocht (nog lang niet allemaal, alles op zijn tijd). Dit is het Sint Anthony Gasthuis aan de Rademarkt. Er zijn meer hofjes in Groningen. Meer over de Hofjes in Groningen lees je hier.
#7 - Waterberg Plateau National Park in Namibië
Deze giraffes zag ik in het Waterberg Plateau National Park in Namibië. Het Waterberg Plateau National Park is een nationaal park in centraal Namibië op het gelijknamige Waterberg Plateau, ongeveer 280 kilometer ten noorden van de hoofdstad Windhoek. Naast giraffes leven hier o.a. ook buffels, neushoorns, kudu’s, roanantilopen, sabelantilopen, impala’s, klipspringers.
#8 - De best nine van JTravel op Instagram in 2022
De foto op nr. 8 is de best nine van JTravel op Instagram in 2022. Welke foto’s kregen in 2022 de meeste likes op mijn instagramaccount @jtravel.nl? Welke instagram foto’s waren het populairst? Een collage van mijn best nine op Instagram van 2022.
#9 - 13 redenen om naar Texel te gaan
Ik heb 13 redenen om naar Waddeneiland Texel te gaan op een rijtje gezet. Redenen zijn de zeven dorpen, de musea, natuur, de wandelgebieden, fietsen enz. Wat is voor jou een reden om Texel te bezoeken? Dit is de vuurtoren van De Cocksdorp in het noorden van Texel.
Kijk eens op mijn instagramaccount @jtravel.nl en like welke foto jij het mooist vindt.
Algoritme van Instagram
Algoritme is een mechanisme dat, op basis van verschillende factoren, bepaalt welke gebruikers welke berichten (eerst) te zien krijgen op sociale media.
De meeste sociale media maken gebruik van een algoritme, dat minder rekening houdt met chronologie, en meer met engagement en interesse.
Het algoritme van Instagram let op de volgende punten:
- wie je volgt bepaalt welke foto’s je in jouw feed ziet. De plek van al die posts en stories wordt vooral bepaald door wat je eerder interessant hebt gevonden. Het gaat om het volledige gedrag dat je op Instagram vertoont, zoals welk type posts of stories kijk je bijvoorbeeld het vaakst of het langst, waar zoek je op, welke hashtags volg je?
- de relatie die je hebt tot een Instagram-gebruiker. Instagram probeert een inschatting te maken van de relatie die je hebt tot een Instagram-gebruiker. Dit gebeurt door na te gaan met wie je bovengemiddeld veel interactie hebt op Instagram. Hoe vaker de interactie met een account, hoe dichter die persoon bij je staat en hoe meer van hun content je wilt bekijken.
- de actualiteit van posts en stories. Hoe recenter een bericht, hoe groter de relevantie. Instagram toont vaker berichten die kort geleden zijn geplaatst.
- de frequentie waarmee jij als gebruiker Instagram opent. Instagram toont je de meest relevante stories en posts sinds je laatste bezoek.
- hoe minder mensen jij volgt, hoe meer berichten en Stories jij te zien krijgt en als jouw volgers veel anderen volgen, is de kans kleiner dat ze jouw bericht te zien krijgen.
- de tijd die je doorbrengt op Instagram bepaalt of je de beste posts ziet of ook de posts die minder goed scoren.
- er zijn voorbereidingen gaande voor de terugkeer van de chronologische weergave van de nieuwsfeed, zodat alle nieuwste berichten bovenaan staan in plaats van nieuwsfeed die door een algoritme wordt gesorteerd. Extremen worden daarin uitvergroot. ‘Goede’ content presteert nog beter, ‘slechte’ content nog slechter. Bereik en interactie zijn geen vanzelfsprekendheid meer.
Tips om het maximale uit Instagram te halen:
- reageer op content van je volgers in het eerste uur nadat je iets gepubliceerd hebt
- reageer de eerste drie uur nadat je iets gepubliceerd hebt op alle reacties die je ontvangt
- denk na na over de tekst die je bij je foto schrijft
- stel een vraag in je tekst om meer interactie met je publiek te krijgen
- gebruik verschillende hashtags
- gebruik Instagram Stories en Reels om meer mensen te bereiken
- post elke dag, elke twee dagen of twee keer per week
Likes per foto
In 2023 kreeg ik slechts 4,8 duizend likes op 305 posts. Het aantal likes per foto is heel wisselend. Ik heb ook niet elke dag een foto gepost. Ik doe veel moeite om de foto’s met een tekst in het Nederland en Engels en # bij. Maar het aantal likes mag echt veel hoger worden evenals het aantal volgers. Wat me nl. opvalt is dat deze foto’s allemaal van begin 2023 zijn en wat ik ook al in mijn maandoverzichten meldde is dat het aantal likes per foto sinds een paar maanden veel minder is geworden. Geen idee waarom dat ik doe nl. niets anders dan anders en ik lees dat er meer mensen last van hebben. Ook post ik niet meer voor elk gepubliceerde blog een instagram foto, dit omdat ik gemerkt heb dat foto’s recepten, wandelgidsen of een review bijna geen likes krijgen. In 2019 ben ik begonnen met Pinterest en dit levert me veel meer bezoekers op dan met Instagram. Net als Facebook en Twitter me meer bezoekers met kliks naar mijn blogs opleveren dan Instagram. In 2020 heb ik een aparte pagina op deze website gemaakt met de meest recente Instagram posts op een rijtje. Vanuit de link in bio op Instagram kom je uit op deze pagina. Sinds 2021 heb ik dagelijks een story met een link naar het artikel/de blog waar de foto naar verwijst.
Heb jij instagram?
Heb jij instagram? Volg me dan als je het leuk vindt. JTravel en JTravelBlog zijn te vinden in één account: @jtravel.nl. Ik probeer dagelijks foto’s te posten.
Hoe maak je een best nine van je instagramfoto’s?
Heb jij ook een top negen? Ik maakte mijn top 9 van 2023 met via de website Top Nine for Instagram.
Meer lezen















