De wandelgids ‘Wandelen buiten de binnenstad van Dordrecht’ is een gids met veertien wandelingen in en rond de stad Dordrecht.
Deze wandelgids bestel ik online in de voorverkoop rechtstreeks bij Uitgeverij Gegarandeerd Onregelmatig. De uitgever heeft regelmatig aanbiedingen met wandelgidsen die nog worden uitgegeven. De kosten zijn, als je ze voor de uitgiftedatum bestelt, een paar euro lager.
Deze wandelgids is geschreven door Loek Heskes, oud hoofdredacteur van dagblad Rijn en Gouwe. Andere wandelgidsen van hem zijn ‘De groenste wandelingen in de Randstad’, de stadsgids ‘Wandelen buiten de binnenstad van Leiden’ en de stadsgids ‘Wandelen buiten de binnenstad van Den Haag’. De fotografie van de wandelgidsen wordt verzorgd door echtgenote Irene.
De stad Dordrecht staat op Mijn bucketlist – Nederland. Het schijnt een mooie stad te zijn. Ik ken Dordrecht alleen van een paar keer met de trein er langs rijden. Op Mijn bucketlist – Wandelingen staat geen wandeling in Dordrecht, maar daar gaat verandering in komen. Want er staan een paar mooie wandelingen in deze wandelgids.
Dordrecht
In de binnenstad van Dordrecht staan meer 1.000 monumenten. Ook de haven van de stad is een bezienswaardigheid. Bekende monumenten zijn: het Dordrechts Museum, de Grote Kerk van Dordrecht, het Nationaal Onderwijsmuseum, het Hof van Nederland en het stadhuis. Dordrecht biedt door de monumentale panden en de mooie pleinen met terrassen en cafés veel gezelligheid, historie en levendigheid. Door de unieke ligging op het kruispunt van grote en belangrijke waterwegen is de stad ook zeer aantrekkelijk voor iedereen die van schepen kijken houdt. Ben je de stad zat, dan zijn er goede verbindingen naar de omliggende polders, de Biesbosch of de bekende molens van Kinderdijk.
Een wandeling door Dordrecht is de moeite waard. Dordrecht is een echte wandelstad.
Wandelgids 'Wandelen buiten de binnenstad van Dordrecht'
In deze wandelgids neemt Loek Heskes je mee naar de binnenstad van Dordrecht en het landelijk gebied daarbuiten.
De gids is een mix van wandelen buiten de binnenstad en natuurlijke trajecten. Deze wandelgids staan wandelingen in de Drechtsteden, het verstedelijkte gebied langs en tussen de rivieren de Oude Maas, Noord, Wantij en (Beneden) Merwede.
De wandelingen in deze wandelgids zijn gemaakt op basis van het wandelroutenetwerk Drechtsteden. Vanuit dit wandelknooppuntennetwerk heeft de schrijver Loek Heskes de mooiste punten aaneengeregen. De punten zijn duidelijk gemarkeerd met paaltjes en borden en overzichtskaarten.
Uniek in de wandelgids ‘Wandelen buiten de binnenstad van Dordrecht’ is de ondersteuning door middel van de paaltjes van het wandelnetwerk.
De wandelgids is voorzien van overzichtelijke routekaartjes, veel achtergrond informatie en gedetailleerde routebeschrijving, zoals alle wandelgidsen uit de serie ‘Wandelen buiten de binnenstad van …’ van Gegarandeerd Onregelmatig. Ook deze wandelgids heeft een standaard opbouw:
- Lengte in kilometers
- Start- en eindpunt met parkeermogelijkheden
- Nrs. van de wandelknooppunten
- De QR-code en het nr. van de wandeling op de website van Wandelzoekpagina. Deze QR-code staat op de openingspagina van elke wandeling. Met deze QR-code krijg je gratis toegang tot de betreffende wandeling op de website van Wandelzoekpagina.nl. Elke wandeling heeft een viercijferige code. Met deze code kun je gratis de meest actuele routebestanden downloaden
- Uitgebreide routebeschrijving met plattegrond en interessante achtergrondinformatie
- Mooie foto’s
Informatie over de bereikbaarheid met het openbaar vervoer, horecagelegenheden onderweg en overnachtingsmogelijkheden ontbreken in deze wandelgids. Dit in tegenstelling tot andere wandelgidsen die ik al beschreven heb.

Wandelingen
De wandelgids ‘Wandelen buiten de binnenstad van Dordrecht’ bevat 14 wandelingen met een afstand van 6 tot 18 kilometer.
- Alblasserdam : 13 kilometer
- Dordrecht Brabantse Biesbosch : 15 kilometer
- Dordrecht Centrum : 6 kilometer
- Dordrecht De Elzen : 11 kilometer
- Dordrecht De Elzen Noord : 12 kilometer
- Dordrecht Kop van ’t Land : 13 kilometer
- Dordrecht Stadspolders : 14 kilometer
- Dordrecht Wantij : 11 kilometer
- Oud Alblas : 14-18 kilometer
- Papendrecht : 10 kilometer
- Sliedrecht Baggermuseum : 11 kilometer
- Sliedrecht Biesbosch : 14 kilometer
- Zwijndrecht Devel : 11-14 kilometer
- Zwijndrecht Sophiapolder : 12-15 kilometer
Wandelgids kopen
Meer wandelgidsen
- Wandelgids ‘Wandelen buiten de binnenstad van Groningen’
- Wandelgids ‘Wandelen buiten de binnenstad van Amsterdam’
- Wandelgids ‘Wandelen buiten de binnenstad van Almere’
- Wandelgids ‘Wandelen buiten de binnenstad van Deventer’
- Wandelgids ‘Wandelen buiten de binnenstad van Tilburg’
- Wandelgids ‘Wandelen buiten de binnenstad van Delft’
- Mijn bucketlist – Wandelingen
- Wandelgidsen
Tips voor je reis naar de provincie Zuid-Holland













